10 fabrikayı kül eden yangının kaynağı ortaya çıktı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde dün saat 16.30 sıralarında İnegöl Organize Sanayi Bölgesi’nin yanında faaliyet gösteren orman ürünleri fabrikasında çıktı. 10 fabrikaya yayılan yangın 7 saat sonra kontrol altına alınabildi.

Mobilya üretimi sırasında yapılan kaynaktan sıçrayan kıvılcımların yangına neden olduğu, kıvılcımların süngerleri tutuşturduğu öğrenildi.

Yangın söndürme çalışmalarına katılan 2 itfaiye eri, 4 arama-kurtarma ve 1 orman işletme müdürlüğü personelinin de aralarında olduğu 13 kişi de yaralandı. Dumandan etkilenen ve vücutlarında yanıklar oluşan yaralılar, çevredeki hastanelerde tedavi altına alındı.

KOSGEB KREDİSİ DEVREYE GİRECEK

Yangının boyutu sabahın ilk ışıkları ile dronla havadan görüntülenirken, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, yangında can kaybı yaşanmadığını, 10 fabrikadan 4’ünde ağır hasar meydana geldiğini söyledi. Bölgedeki hasar tespiti için soğutma çalışmalarının bitmesi beklenirken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Daha önce deprem ve sel felaketlerinde uyguladığımız KOSGEB Acil Destek Kredisi’ni, İnegöl’de yaşanan yangından etkilenen işletmelerimiz için de devreye alacağız. Sanayicilerimize ve çalışanlarımıza geçmiş olsun. Allah, ülkemizi her türlü afetten korusun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x