Bugünün En Çok Yükselen Altcoin’leri – 11 Mart 2023

Global anlamda gelen olumsuz haberler kripto piyasasını yaralamaya devam ediyor, buna karşılık en güçlü duran altcoin’leri derledik.

Kripto para piyasası kan kaybetmeye devam ediyor. Özellikle de sektörün “yapıtaşlarından olan” stablecoin konusunun sarsılması, kripto yatırımcısını endişeye düşürdü. Bu durumların ardına gelen “bankacılık sektöründeki” sorunlar, BTC’nin düşüşünü giderek hızlandırdı.

Peki ya bunca olumsuz habere rağmen hangi altcoin’ler güçlü durarak yükseliş sergiledi?

1- Stacks (STX)

STX, akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamaları (dApp) BTC ağına getirmek için tasarlanan birinci katman blockchain çözüm yöntemidir. Bu akıllı sözleşmeler, güvenlik ve istikrar gibi onları güçlü kılan özelliklerden minimum ödün vererek Bitcoin ağına aktarılıyor. STX, yüzde 7.26 yükseliş göstererek bugünün en çok yükselen altcoin‘i oldu.

2- Pax Gold (PAXG)

PAXG, Paxos şirketi tarafından çıkarılmış, altın destekli, ERC-20 tabanlı bir kripto varlığı temsil eder. ERC-20 tabanlı olması PAX Gold’un, Ethereum protokolünü adapte eden tüm hizmet, takas ve cüzdana entegre edilebileceği anlamını taşıyor. PAXG, yüzde 5.39 yükseliş göstererek bugünün en çok yükselen 2.altcoin‘i oldu.

3- KuCoin Token (KCS)

KCS, kripto piyasasına bakıldığında dünyadaki ilk 5 borsa tokeni arasında yer alıyor. KuCoin’ in yerel token’ ı olan KCS, trader’ ların borsadan değer varlığı çekmelerine olanak tanıyan kâr paylaşımı token’ı olarak 2017 yılında hayata geçti. KCS, yüzde 5.22 artış göstererek bugünün en çok yükselen 3.altcoin’i oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir