Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Katar’da Arap Forumu’na katıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Katar’da düzenlenen ve Türkiye’nin onur konuğu olduğu “Çok Boyutlu Sosyal Kalkınma İçin Arap Forumu”na katılırken, Mısır Sosyal Dayanışma Bakanı Nevine el Kabbaj ile bir araya geldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye’nin onur konuğu olduğu “Çok Boyutlu Sosyal Kalkınma İçin Arap Forumu”na katılmak üzere geldiği Katar’da, Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Mustafa Göksu ve Katarlı yetkililer tarafından karşılandı. Forum öncesi davetli bakanlar ve diğer yetkililerle bir araya gelen Göktaş, daha sonra formun gerçekleştiği salona geçti. Forumun ardından aile fotoğrafında yer alan Bakan Göktaş, “2030’un ötesinde çok boyutlu sosyal kalkınmaya doğru ilerlemek” başlıklı 32’nci Arap Zirvesi tarafından onaylanan Doha Deklarasyonu’na ilişkin üst düzey toplantıya da katıldı.

Filistinli kimsesiz çocukların Türkiye’ye getirilme planı

Forum kapsamındaki diğer üst düzey oturumlara da katılan Göktaş, Mısır Sosyal Dayanışma Bakanı Nevine el Kabbaj ile de bir araya geldi. Görüşmede, kadın girişimciliğinin desteklenmesi, ailenin güçlendirilmesi başta olmak üzere sosyal politikalar konularında görüş alışverişinde bulunuldu. İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarının da ele alındığı görüşmede, Bakan Göktaş, saldırıların bir an önce durdurulmasının önemine vurgu yaptı.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yaşananları hem uluslararası boyutta hem de ikili ilişkilerde sürekli gündeme getirdiğini ifade eden Göktaş, bölgeye insani yardımların ulaştırılması ile acil ateşkesin gerekliliğini belirtti. Göktaş, Bakanlık olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde, Filistinli kimsesiz çocukların Türkiye’ye getirilmesine yönelik çalışmalara devam ettiklerini ifade etti. – DOHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x