Azize Ay futbol tutkusundan vazgeçmedi, hayallerine kavuştu

Diyarbakır’da aşçılık yapan Azize Ay çocukluk tutkusu olan futbolculuğa 48 yaşında kadın futbol takımlarında oynayarak başladı. 54 yaşında da Türkiye Futbol Federasyonu’nun kursunu bitirip, C lisansı antrenörlük belgesini aldı. Aşçılığı bırakan Ay, şimdi de yeni kurulan Büyükşehir Belediyesi Kadın Futbol Takımı’nın başına teknik sorumlu olarak geçti.

TFF Kadınlar Futbol 3’üncü Lig 4’üncü Grup’taki ilk maçında Ay’ın yetiştirdiği Büyükşehir Belediyesi Kadın Futbol Takımı, rakibi Viranşehir Gençliği Kültür ve Spor Kulübü’nü, Kayapınar Talaytepe Tesisleri’nde konuk etti. Ay’ın takımı rakibini ilk maçında 9-0 yenerek sezona galibiyetle başladı.

“HAYALLERİME KAVUŞTUM”

Ay, futbola başlama hikayesini ise şu sözlerle anlattı: “Futbolcu olmama izin vermediler ben de direndim. 48 yaşında sahaya indim. 6 yıl futbol oynadım. Futbolu bıraktıktan sonra antrenör oldum. Kadınların, genç kızların önünü açmak için onları sahada görmek istiyordum. Bunu başardım da. Şu an Büyükşehir Belediyesi Kadın Futbol Takımı antrenörüyüm. Hayallerime kavuştum. Şampiyon olarak 2’nci Lig’e çıkmak istiyorum.”

“YAPAMAZSIN’ DEDİLER, İŞTE İSPATI”

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de 56’ya basacağım. Sahadayım, yılmadım, yılmayacağım. Bütün kadınlarımızı futbola davet ediyorum. Genç yaşta evlendirilen genç kızları sahada görmek istiyorum. Elimden geldikçe de hepsine yardımcı olacağım. ‘Bu yaşta yapamazsın’ dediler, işte ispatı, başardım. İdolüm Avrupa’da Carlo Ancelotti, Türkiye’de ise İsmail Kartal.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x