Nicolo Zaniolo transferinde trajik detay! Vefat etmeden önce teklifte bulunmuş

Aston Villa’nın şarta bağlı zorunlu satın alma opsiyonunu kullanmaması beklenen Nicolo Zaniolo’ya İtalya’dan bir takımın daha talip olduğu öğrenildi. Yıldız futbolcuyla ilgili teklifin ardındaki trajik detayın ayrıntıları belli oldu.

İtalyan basınında yer alan habere göre; Fiorentina’nın 24 yaşındaki futbolcuyu renklerine bağlamak istediği öne sürüldü.

Fiorentina CEO’su Joe Barone’un 19 Mart’ta vefat etmeden önce Nicolo Zaniolo transferi için hamlede bulunduğu aktarıldı. Joe Barone’un vefatı sonrası Fiorentina’nın Nicolo Zaniolo’ya ilgisinin devam ettiği belirtildi.

Serie A temsilcisinin, Nicolo Zaniolo için sezon sonunda yeniden harekete geçmesinin beklendiği aktarıldı.

Nicolo Zaniolo kısa süre önce verdiği röportajda, “İtalya’yı özlüyor musunuz” sorusunu şu şekilde cevaplamıştı:

“Elbette, hem de çok. Arkadaşlarımı, ailemi, oğlumu. Ama artık geleceğimi belirlemek kulüplere kalmış: bu kart Galatasaray’ın elinde. Bu arada Monchi’ye beni 19 yaşındayken Roma’ya transfer ettikten sonra hala benimle ilgilendiği için minnettar olduğumu söylemeliyim.”

Nicolo Zaniolo bu sezon kiralık olarak forma giydiği Aston Villa’da 31 maça çıktı. Yıldız futbolcu bu müsabakalarda 3 gol sevinci yaşadı.

Genoa altyapısında yetişen Nicolo Zaniolo daha sonra Fiorentina altyapısı, Entella altyapısı, Inter altyapısı ve Roma’da da oynamıştı. 24 yaşındaki on numaranın güncel piyasa değeri 20 milyon euro.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x